drzewo 1308 36471

W obecnym roku szkolnym, nasze przedszkole z inicjatywy jednej z nauczycielek, zostało włączone w społeczność organizacji ekologicznej „Klub Gaja”, która angażuje społeczności do działań na rzecz środowiska i poszanowania praw zwierząt. Nasze przedszkolaki zdobywają wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Z chęcią włączamy się do rzeczywistych działań na rzecz środowiska, dlatego w dniu 27 maja 2021r. w naszym przedszkolu, odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Mieliśmy przyjemność gościć Pana Leśniczego z Leśnictwa Brodła oraz pracowników - ekodoradców z Urzędu Gminy Czernichów. Pracownicy urzędu opowiedzieli dzieciom o sposobach dbania o czyste powietrze poprzez ograniczenie emitowania szkodliwych substancji z gospodarstw domowych, a Pan Leśniczy o roli drzew w procesie oczyszczania powietrza. Z pomocą Pana Leśniczego, posadziliśmy w naszym ogrodzie podarowaną sadzonkę drzewa – klonu. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolu, zwrócili uwagę dzieci na szczególne znaczenie zadrzewień dla świata zwierząt. Będziemy pamiętać jak wiele zawdzięczamy drzewom!