Udział przedszkola w ogólnopolskiej akcji ,,BohaterON – włącz historię!”

1920x810

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii ,,BohaterON – włącz historię!”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego.

W ramach projektu w grupach starszych prowadzone były rozmowy nawiązujące do tematu wojny i powstania. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, szukały odpowiedzi kim jest i jakie cechy powinien posiadać bohater. W celu utrwalenia tematu przedszkolaki wykonały papierowe pacynki- myszki, które wykorzystały podczas odgrywania scenek teatralnych na temat rozwiązywania konfliktów i sporów. Zwieńczeniem podjętych działań było wspólne przygotowanie laurek i kartek dla Powstańców warszawskich.

Zajęcia okazały się prawdziwą lekcją historii wprowadzającą najmłodszych w trudną tematykę II wojny światowej i powstania warszawskiego.