EMOCJE

W dniu 29 listopada b.r. w grupie Średniej i Starszej odbyły się zajęcia poświęcone emocjom, ich nazywaniu oraz  omówieniu sposobów radzenia sobie z nimi. Zajęcia przeprowadziła pani pedagog specjalny Joanna Kuć - Kosek. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły zarówno w zabawach poświęconych tej tematyce jak również wypowiadały się w jakich sytuacjach są szczęśliwe, wesołe ,a w jakich ogarnia ich strach, smutek a nawet złość. Takie zajęcia pomagają dzieciom rozpoznać różne emocje oraz uczą w jaki sposób mogą  je bezpiecznie rozładować.

 

swiety mikolaj i dzieci w motywie swiatecznym 1308 90062

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI !!!
Dnia 6 grudnia (wtorek)
w godzinach dopołudniowych
nasze przedszkole odwiedzi
Św. Mikołaj, który rozda grzecznym dzieciom prezenty.

slodki mis 144627 15238

                 W dniu 25 listopada b. r. za sprawą Światowego Dnia Pluszowego Misia, do przedszkola zawitały milutkie i kochane pluszowe misie. Były malutkie, większe i całkiem duże..., że aż Rodzice mieli trudności z ich wniesieniem !!!

              Przedszkolaki ciesząc się tym Dniem przypomniały sobie historię, która naprawdę wydarzyła się w ubiegłym wieku i dała początek tak ukochanemu przez dzieci Świętu. We wszystkich grupach Panie przygotowały dla dzieci ciekawe zajęcia i zabawy, które uatrakcyjniły czas spędzony z misiami. Starszaki zaprosiły na swoje zabawy Panią Dyrektor, chcąc pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami !!!

FOTOGALERIA

czarownica

  

                  W dniu 30 listopada b. r. jak każe tradycja, przedszkolaki we wszystkich grupach z wielkim zapałem przystąpiły do andrzejkowych wróżb przeplecionych wesołymi tańcami.  Przyszłość jawi się wspaniale. Przedszkolaki będą lekarzami, alpinistami, weterynarzami, podróżnikami, będą przeżywać wspaniałe przygody. Niektórzy szybko założą rodziny, co wywróżyły nam buciki, które "wyszły" z sali !!! Jedno jest pewne przyszłość należy do naszych Dzieci !!!

FOTOGALERIA

doswiadczenia

W dniu 17 listopada b. r. w naszym przedszkolu, we wszystkich grupach odbyły się niezwykłe warsztaty plastyczne, których organizatorem był Tibidabu.pl. „Doświadczając nauki”, dzieci oglądały i wykonywały doświadczenia chemiczno – fizyczne takie jak: wykonując niewidzialne pismo czy obserwując różne stany skupienia wody. Na zakończenie dzieci brały udział w zabawie „Cieczą Nienewtonowską”, która była doskonałym ćwiczeniem sensorycznym, a także fantastyczną zabawą, pozwalającą poznać prawa fizyki rządzące światem.

FOTOGALERIA