piknik rodzinny

2 lipca 2022 r. odbył się Piknik Przedszkolny pt. ,,Żyjmy zdrowo, kolorowo!” dla dzieci i rodziców naszego przedszkola. Piknik organizowany był przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Czernichów- Pani Danuty Filipowicz, Rady Rodziców, Sponsorów i Przyjaciół Przedszkola.

Wydarzenie było połączone z obchodami ,,Dnia Mamy i Taty”. Dzieci z wszystkich grup wiekowych zaprezentowały piosenki i tańce dla rodziców, dziękując za trud i opiekę w ich wychowaniu. Rodzice i Nauczyciele przedszkola promując dobre praktyki zdrowotne wystąpili w scenkach dramowych nawiązujących do profilaktyki uzależnień od komputera oraz przyjmowania słodyczy od nieznajomych. Dzieci i Rodzice mogli również obejrzeć film edukacyjny ,,Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu” i pobrać bezpłatne materiały informacyjno-profilaktyczne, dotyczące profilaktyki uzależnień.

W trakcie pikniku przedszkolaki korzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy. Obejrzały pokaz magicznych sztuczek, uczestniczyły w konkursach, tańcach i zumbie. Wzięły udział w warsztatach plastycznych malowania buzi i robieniu tatuaży. Puszczanie baniek mydlanych, wykonywanie balonowych cudów i malowanie odlewów gipsowych owoców i warzyw cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.  Nie zabrakło również napoi, przekąsek i ciast upieczonych przez Mamusie. Tego dnia wszyscy bawili się wspaniale i miło spędzili czas!

 

FOTOGALERIA