Impreza została objęta patronatem Wójta Gminy Czernichów – Pani Danuty Filipowicz. Do udziału w konkursie zostały zgłoszone dzieci w wieku przedszkolnym z placówek oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Czernichów. Imprezę zainaugurował Kapelmistrz Orkiestry Dętej w Rybnej Pan Adam Szostak , który pięknie zagrał na trąbce Hejnał Krakowski. Następnie Dyrektor Elżbieta Galos powitała przybyłych gości. Kolejnym punktem był występ przedszkolaków, które przedstawiły krótki program artystyczny prezentując taniec ludowy Krakowiak w wykonaniu grupy młodszej oraz ludowe piosenki krakowskie „Hej, na krakowskim rynku” i „Krakowiaczek” w wykonaniu grupy średniej i starszej. Dodatkową atrakcją był taniec Lajkonika w wykonaniu Kacperka z grupy Biedronek. W ramach edukacji prozdrowotnej dzieci z grupy Żabek zaśpiewały piosenkę ze słowami autorstwa Pani Magdaleny Zaczyńskiej do melodii przyśpiewki krakowskiej promującą zdrowy tryb życia. Dodatkowo powyższa tematyka została przedstawiona w pracach plastycznych dzieci z całego przedszkola. W części konkursowej wystąpiło dziesięcioro uczestników recytujących wiersze o tematyce krakowskiej. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem deklamowały wiersze przed zebraną publicznością oraz członkami Jury. Następnie w trakcie obrad Jury zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość obejrzeć występ Pani Klaudii Hajto, która zaśpiewała piosenki o tematyce ludowej. Po zakończeniu burzliwych obrad Jury nastąpiła ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować:

Członkom Jury:
Pani Barbarze Rachoń – nauczycielowi Szkoły Rolniczej w Czernichowie ZSRCKU
Pani Ewie Pajor – Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie
Pani Bożenie Dudek – nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Czernichowie, Radnej Gminy Czernichów
Panu Janowi Berezie - zastępcy Kierownika Urzędu Gminy Czernichów, Redaktorowi Naczelnemu czasopisma ORKA

Sponsorom:
Panu Mirosławowi Wołkowi
- HALMA Lewiatan w Rybnej
Pani Agacie Wróbel – Firma Handlowa AWEX w Liszkach
Panu Leszkowi Widorowi – Firma Produkcyjno – Handlowa „WIDOR” w Czernichowie

Pani Klaudii Hajto za wspaniały występ muzyczny
Pani Paulinie Drewnickiej za piękne , kolorowe zdjęcia, wspaniale dokumentujące naszą imprezę.
Panu Adamowi Szostakowi – Kapelmistrzowi Orkiestry Dętej w Rybnej

DZIĘKUJEMY !