„Raz, dwa, trzy – przedszkolaki tworzą gry!”

Cel konkursu:

• Rozwijanie wyobraźni dziecka,
  • Wspólna zabawa i nauka z rodziną przy tworzeniu gry,
  • Rozwijanie kreatywności u dzieci i dorosłych,
  • Kształtowanie pojęć matematycznych,
  • Doskonalenie umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi i porządkowymi,
  • Promowanie gier planszowych,
  • Wzmacnianie więzi emocjonalnych z rodziną poprzez tworzenie gry,
  • Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania podczas pracy z innymi członkami rodziny,
  • Kształtowanie umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych.

Organizator Konkursu:

• Organizatorem konkursu jest Samorządowe Przedszkole w Czernichowie
  • Udział w konkursie jest bezpłatny

Założenia organizacyjne:

• Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich Przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie,
  • Gra powinna być dostosowana do wieku i możliwości dzieci przedszkolnych,
  • Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie wspólnie z rodziną (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie) gry planszowej i jej zasad,
  • Praca powinna zawierać charakterystyczne cechy dla gry planszowej – instrukcję, planszę, pionki oraz tytuł,
  • Format planszy do gry: minimalny rozmiar - format A3, maksymalny rozmiar 1m ×1m, technika 2D (płaska), liczba graczy – dowolna
  • Opracowane zasady gry powinny być w formie załącznika lub w umieszczonej na planszy „instrukcji” .
  • Każda praca powinna posiadać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nazwę grupy.
  • Pracę należy dostarczyć do przedszkola osobiście .
  • Uczestnicy mogą wykonać i zgłosić do konkursu tylko jedną grę planszową.
  • Każda gra zgłoszona w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie.
  • Termin składania prac konkursowych: do dnia 31.05.2024 r.
  • Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu,  a także zaprezentowania prac podczas rozdania nagród. Osoby zgłaszające  prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm).
  • O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa, która zostanie powołana przez Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Czernichowie.
  • Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób: pomysłowość w zakresie przedstawionego tematu, przejrzystość zasad gry, estetyka wykonania.
  • Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Ogłoszenie wyników Konkursu :

• Ogłoszenie wyników nastąpi 07.06.2024r.
  • Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana i przedstawiona w przedszkolu. Osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną powiadomione o wynikach konkursu.
  • Każdy uczestnik otrzyma dyplom .

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy podczas tworzenia gry.