Przedszkolne Nowinki

Koronawirus - Procedury - Informacje

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

Drodzy Rodzice ! Kochane Przedszkolaki !

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego ,, Internetowego Przedszkola’’  (zakładka po lewej stronie). Zamieszczamy tam dla Was ciekawe propozycje zabaw i zajęć, które można zorganizować w warunkach domowych. Są one opracowywane systemem tygodniowym, wg tematów kompleksowych , zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego , z uwzględnieniem możliwości wiekowych i rozwojowych Państwa dzieci . Ważną cechą tych propozycji jest to ,że są dostosowane do realizacji w warunkach domowych; zawierają dokładne instrukcje ich przeprowadzenia .

W,, Internetowym Przedszkolu’’ znajdziecie Państwo...

również informację na temat możliwości kontaktu z nami, tzn. z Nauczycielami Wychowawcami.

Zamieściliśmy tu także namiary na inne źródła edukacji przedszkolnej , w tym na publikacje rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz ogólnodostępne internetowe i telewizyjne programy edukacyjne.

Szanowni Państwo !

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, iż obecna sytuacja jest sytuacją wyjątkową , gdzie najważniejszą sprawą jest troska o nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych ! Dlatego prosimy naszą propozycję potraktować jako formę dobrowolną, z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych dzieci i ich zainteresowań , a także Państwa możliwości czasowych i organizacyjnych.

i życzeniami zdrowia dla Państwa oraz Państwa Najbliższych

Elżbieta Galos – dyrektor

Samorządowego Przedszkola w Czernichowie

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.