Przedszkolne Nowinki

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

ZRĘCZNE RĄCZKI

kasztany

Dzieci z grupy ,,Jagódki” uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. ,,Zręczne rączki”. Celem prowadzonych zajęć było rozwijanie precyzji, szybkości i dokładności ruchów ręki, kształtowanie umiejętności chwytu, rozwijanie właściwego poziomu koordynacji wzrokowo- ruchowej, wzmacnianie koncentracji oraz rozwijanie mowy. Dzieci w ramach zajęć wykonywały ,,Kasztanowe figurki” i ,,Grzybki”. W tym celu wykorzystywały różnorodny materiał przyrodniczy, plastyczny oraz ten nadający się do recyklingu. Dzieci gniotły, wałkowały, wyciskały, kleiły…, a przy tym dobrze się bawiły, czego wynikiem były piękne prace, które mogły zabrać do domu.