photo2.png
photo1.png
photo3.png

 

przedszkole czernichow jpg

 SZANOWNI RODZICE !

Podajemy nr konta na który można

dokonać przelewu bankowego

za korzystanie z usług przedszkola:

64 859100070060043004620013

 

DANE DO PRZELEWU

NA RADĘ RODZICÓW:

 Ryszka Beata

 Nr konta:

85 8591 0007 0061 0438 8675 0001

 Tytuł: Imię i nazwisko dziecka, grupa

adres e mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przedszkolne Nowinki

kaciklogo

Koronawirus - Procedury - Informacje

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

Styczeń

Dzisiejszych odsłon25
Ilość wszystkich odsłon404113

Co obniża samoocenę u dziecka ?

Co obniża samoocenę u dziecka ?

To, jak pewne siebie dziecko będziemy mieli, w dużej mierze zależy od nas samych. Ważne jest, by nie zburzyć samooceny dziecka przez używanie w stosunku do niego słów, które je bardzo ranią. Podpowiadamy, czego unikać!

Niektóre zachowania, które obniżają samoocenę u dziecka:

1. Porównywanie z innymi

Skup się na zaletach, umiejętnościach i osiągnięciach własnego dziecka. Jeśli chwali ci się, że nauczyło się wierszyka na pamięć, nie pytaj, ile wierszyków zna jego kolega z przedszkola...

2. Wyśmiewanie, kpienie

W ten sposób okazujesz, że nie wierzysz w możliwości dziecka i nie wydaje ci się, żeby było je stać na jakieś większe rzeczy. Jak w takiej sytuacji ma ono samo wierzyć same w siebie?

3. Obrażanie, wyzywanie

Wyzywanie własnego dziecka wydaje się czymś nie do pomyślenia. Przecież kochasz je nad życie, przestań więc obrażać i wyzywać.

4. Szantażowanie

Takie zachowanie powoduje, że dziecko przestanie czuć się bezpiecznie. A brak bezpieczeństwa znacznie obniża pewność siebie.

5. Krzyczenie, rozkazywanie

Dziecko powinno być posłuszne, ale ty nie możesz być „tyranem”. Takie rosnące poczucie krzywdy i nienawiści może w dziecku znacznie osłabić jego samoocenę.

6. Krytykowanie

Z pewnością dziecko nie robi wszystkiego idealnie... ty też nie. Jeśli chcesz, żeby uczyło się robić różne rzeczy lepiej, tłumacz i pokazuj, jak to robić, a nie krytykuj, gdy coś dziecku nie wyszło.

7. Oskarżanie

Zanim nie będziesz wiedziała, czy dziecko zrobiło coś złego, nie wmawiaj mu, że to na pewno jego wina, bo przecież zawsze nie potrafi się zachować. Chyba że faktycznie chcesz, żeby tak było.