Przedszkolne Nowinki

kaciklogo

Koronawirus - Procedury - Informacje

INTERNETOWE PRZEDSZKOLE

Smog- czyli o tym, co nam szkodzi...

smog9 grudnia w ramach projektu edukacyjnego ,,W zdrowym ciele zdrowy duch o tym wie już mały Zuch” dzieci z grupy najstarszej miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat ,,Smogu- czyli o tym, co nam szkodzi”. Celem głównym zajęć było uświadomienie dzieciom wpływu zanieczyszczenia środowiska na jakość życia i zdrowia człowieka. Przedszkolaki poznały przyczyny powstawania smogu i jego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza, określały przyczyny powstawania różnego rodzaju dymów, podawały przykłady złych i prawidłowych zachowań. Przedszkolaki przypomniały o sposobach monitorowania jakości powietrza, odwoływały się do tablic informacyjnych umieszczonych w holu naszego przedszkola. Na zakończenie dzieci chętne wzięły udział w przygotowaniu plakatu na konkurs plastyczny ,,Świat zadymiony ma same złe strony” organizowany przez Czernichowski Alarm Smogowy pod patronatem Wójta Gminy Czernichów.