Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz

skoncentrowani ludzie studiujacy w szkole online 74855 5834

18 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy autorkę książek dla dzieci panią Melanię Kapelusz. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Czernichowie w ramach działającego w przedszkolu Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas wizyty pisarka zaprezentowała krótkie opowiadania i fragmenty książek: ,,Koty, czyli historie z pewnego podwórka”, ,,Zając zostaje”, ,,Krasnoludki”. Niezwykle emocjonująca interpretacja treść o trzynastu krasnoludkach szybko przypadła do gustu przedszkolakom. Dzieci zadawały pisarce wiele pytań, na które otrzymywały ciekawe i zaskakujące odpowiedzi. W czasie spotkania pani Melania zachęcała przedszkolaki do czytania książek, dawała wskazówki, w jaki sposób należy o nie dbać, zwróciła uwagę na różnicę między  biblioteką, a księgarnią. W trakcie wizyty autorka wspomniała o współpracy z magazynem ,,Świerszczyk”, w którym zamieszcza opowiadania o przygodach świerszcza Bajetana. Na  zakończenie dzieci wręczyły pisarce laurki i podziękowały za miłe i wartościowe spotkanie.

 

FOTOGALERIA