WYCIECZKA EKOLOGICZNA DO NADLEŚNICTWA KRZESZOWICE (BRODŁA)

kompozycja kreskowka z mysliwym i bobrem na ilustracji wektorowych dziennika 1284 66559

18 maja dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do leśniczówki w Brodłach. Na miejscu uczestniczyły w spotkaniu z leśniczym panem Krzysztofem Smagą z Nadleśnictwa Krzeszowice. W czasie spaceru dzieci zaobserwowały wiele gatunków ptaków i usłyszały ciekawostki na ich temat. Dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w lesie i jak zachować się podczas bliskiego spotkania z dzikim zwierzęciem. W trakcie zajęć edukacyjnych przedszkolaki rozpoznawały drzewa po liściach i owocach, wskazywały na różnice między drzewem, a drewnem oraz poznały narzędzia potrzebne leśnikowi w jego pracy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły panu Krzysztofowi laurki i ilustracje przygotowane w formie książki o pracy leśniczego. Następnie wszystkie dzieci zjadły pieczoną kiełbaskę. Była to wspaniała lekcja przyrody, okazja do rozbudzania zainteresowań dzieci oraz kształtowania postaw proekologicznych. Dziękujemy!

FOTOGALERIA