weze

Węże to jednak piękne zwierzęta!

W dniu 7 października odbyła się w naszym przedszkolu „Żywa lekcja przyrody”, której tematem były gady. Przeprowadziła ją Agencja Impresyjno-artystyczna Klaps-art z Krakowa. Spośród wielu okazów zwierząt należących do rodziny gadów odwiedziły nas m.in. boa dusiciel, boa tęczowy i pyton tygrysi-albinos o wdzięcznych imionach Maluszek, Julian czy Tosia. W czasie spotkania opiekun zwierząt opowiadał o życiu węży: czym się odżywiają, jak polują, jak odbierają informacje z otoczenia, co to jest wylinka i dlaczego węże zrzucają naskórek. To niezwykłe spotkanie wywarło na wszystkich duże wrażenie. Każdy z nas mógł dotknąć lub pogłaskać gada i przekonać się, że nie jest obślizgły i mokry a ciepły i przyjemny w dotyku. Zaskoczeniem dla nas było to, że węże z którymi mieliśmy do czynienia to bardzo łagodne zwierzęta i nie należy się ich bać. Dla niektórych przedszkolaków to była wspaniała okazja aby wreszcie bliżej „zaprzyjaźnić” się z tymi zwierzętami.
„ Żywa lekcja przyrody „ na długo zostanie w naszej pamięci.

FOTOGALERIA