OFERTY PRACY
Samorządowe Przedszkole w Czernichowie od 01.09.2023 zatrudni :
- nauczyciela wychowania przedszkolnego w wymiarze całego etatu tj. 24/24 do pracy z dziećmi 4-5 letnimi
- nauczyciela wychowania przedszkolnego w wymiarze całego etatu tj. 24/24 do pracy z dziećmi 5-6 letnimi
- nauczyciela logopedę - w wymiarze 8/22
Osoby zainteresowane – prosimy o składanie CV na adres mailowy przedszkola :
przedszkoleczer@o2.pl w terminie do 30.06.2023
Oferty pracy z dokładnym opisem – zostały zamieszczone na stronie internetowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie ( www. kuratorium.krakow.pl )
Czytaj więcej...Dnia 05.06 do naszego przedszkola przybyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Krakowa, by uczcić Święto Dzieci.
Czytaj więcej...Dzień Dziecka to święto, na które czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji.
Czytaj więcej...
26 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy pt. „Koncert dla Mamy”, podczas której każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Przedszkolaki wystąpiły w pięknych krakowskich strojach. Podczas występu nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, a na twarzach mam zauważyć można było nie tylko wzruszenie, ale i dumę ze swoich pociech. Po koncercie dzieci wręczyły swoim ukochanym mamom upominki.
Czytaj więcej...
VI Gminny Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Hej, na Krakowskim Rynku”
W dniu 17 maja 2023R odbył się w naszym przedszkolu VI Przedszkolny Konkurs Recytatorski
z cyklu „Poeci dzieciom” p.t. „Hej! Na Krakowskim Rynku !”.
Czytaj więcej...W dniu 16.05 w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Kaledoskop zagrożeń" w wykonaniu grupy artystycznej firmy Kanon z Krakowa. Tematyka przedstawienia nawiązywała do bezpieczeństwa dzieci. W ciekawy sposób ukazane zostały zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci na drodze, np. na przejściu dla pieszych oraz podczas spotkania z obcą osobą.
Czytaj więcej...THE VOICE OF WOŁOWICE....
Z dumą informujemy, że nasze przedszkole w konkursie wokalnym The Voice of Wołowice reprezentowały dziewczynki z grupy Biedronek:
Czytaj więcej...VIII edycja Konkursu Piosenki Przedszkolnej w Przegini Duchownej
Z dumą informujemy, że dwoje przedszkolaków z grupy Żabek w dniu 17 kwietnia, reprezentowało nasze przedszkole w VIII edycji Konkursu Piosenki Przedszkolnej w Przegini Duchownej.
Serdecznie gratulujemy Sarze i Ignasiowi pięknego występu oraz przywiezionego trofeum, które stoi na honorowym miejscu w sali grupy Żabek.
Dziękujemy małym artystom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas !
Czytaj więcej...W ostatnich dniach marca b.r. w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty rodzinny konkurs Dinozaurów wykonanych z różnorodnych materiałów w ramach recyklingu...
Czytaj więcej...W dniu 23 marca b.r. przedszkolaki wybrały się do teatru Groteska w Krakowie na przedstawienie Jana Brzechwy pt. "Pchła Szachrajka"....
Czytaj więcej...FOTOGALERIA
Z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika, przedszkolaki z wszystkich grup zwiedziły piekarnię w Czernichowie....
FOTOGALERIA
Jak co roku 21 marca przedszkolaki wyruszyły z Marzanną powitać wiosnę....
W dniu 17 lutego bieżącego roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota....
Czytaj więcej...„MARZANNA - ZIMOWA PANNA”
~konkurs o charakterze rodzinnym~
Konkurs na najpiękniejszą marzannę rozstrzygnięty !!!
Czytaj więcej...FOTOGALERIA
W dniu 9 marca przedszkolaki gościły Panią ratownik medyczną wraz z misiem ratownikiem....
Czytaj więcej...
W dniu 27 lutego b.r. w ramach obchodów Dnia Opowiadania Bajek gościliśmy w przedszkolu Panią Ewę Pajor - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie....
Czytaj więcej...W dniu 9 lutego podobnie jak wielu smakoszy na całym Świecie, przedszkolaki obchodziły Dzień Pizzy....
Czytaj więcej...
Z górki na pazurki - czyli szalone zabawy na śniegu...
No i wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień zabaw na śniegu. Po sprawdzeniu czy wszyscy mamy odpowiednie ubranie i "sprzęt" czyli plastikowe jabłuszka, wyruszyliśmy do ogrodu.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkole uczestniczyło w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Małe Stópki”.
Czytaj więcej...
FOTOGALERIA
W dniu 25 stycznia b.r. przedszkolaki gościły artystów Teatru KANON przedstawiających teatrzyk „Maniery Biedronki Lucynki”.
W dniu 27 stycznia odbyła się w naszym przedszkolu długo wyczekiwana Zabawa Karnawałowa!
Czytaj więcej...W dniu 13 stycznia mieliśmy przyjemność gościć kolędników z Domu Pomocy Społecznej z Krakowa, który mieści się na ul. Łanowej. Te spotkania to również nasza tradycja, do której ponownie wróciliśmy. Przedstawiciele podopiecznych DPS - u przebrani w postaci tradycyjnych kolędników, zaopatrzeni w instrumenty zaśpiewali piękne znane polskie kolędy. A my w ramach podziękowania za wizytę zaśpiewaliśmy swoje pastorałki i wręczyliśmy laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Czytaj więcej...W dniu 11 stycznia b.r., przedszkolaki, na zaproszenie Pani Wójt Danuty Filipowicz, odwiedziły Urząd Gminy. Mali kolędnicy wystąpili przed zgromadzonymi pracownikami oraz Panią Wójt. Znane kolędy i pastorałki rozbrzmiały jak w poprzednich latach radując zebraną widownię. Za swój występ dzieci otrzymały słodkie owoce i drobne upominki. Po okresie pandemii wróciliśmy do naszej tradycji kolędowania poza murami przedszkola.
Czytaj więcej...
W dniu 4 stycznia b. r. przedszkolaki gościły kolędników z warsztatów Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Radwanowicach z filią w Czernichowie. Przedstawiciele podopiecznych fundacji zaśpiewali dzieciom tradycyjne polskie kolędy, a także zaprezentowali piękną, wykonaną przez siebie szopkę krakowską. Dzieci również przyłączyły się do śpiewu, a w ramach podziękowania wręczyli kolędnikom piękne laurki.
W dniu 12 stycznia przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w jednym z ulubionych zajęć – warsztatach pracy z gliną. Przedszkolaki samodzielnie formowały i malowały wykonane przez siebie serduszka, które będzie można już wkrótce wręczyć babciom i dziadkom z okazji Ich Święta, a także mogły wykonać przedmiot wg własnego pomysłu. Praca z gliną rozwija wyobraźnię twórczą, jest wspaniałym relaksem oraz ćwiczy i usprawnia motorykę rąk. A przy okazji to świetna zabawa!
Czytaj więcej...W dniu 20 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Kolędników z Przedszkola "Zaczarowany z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Kłokoczynie. Jesteśmy pełni uznania, że w ten mroźny dzień przyjechały i zaśpiewały piękne kolędy. W tym samym dniu odwiedziły nas także nasi koledzy z I klasy Szkoły Podstawowej w Czernichowie. Było miło, czarodziejsko i świątecznie. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd, a także mieliśmy okazję spotkać naszych niedawnych przedszkolnych kolegów. Bardzo dziękujemy Kolędnikom za te odwiedziny!
Finał konkursu plastycznego" Pocztówka do mojego przyjaciela"i nasi Laureaci!
W dniu 19. grudnia b.r. w Urzędzie Gminy w Czernichowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród XVIII edycji Konkursu Plastycznego z cyklu "Pocztówka do mojego przyjaciela"pt. "Cztery pory roku" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernichowie. Wśród laureatów konkursu znalazły się także przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy Jagódek Biedronek. Finał konkursu został uświetniony występem artystycznym dzieci z grupy starszej, które poprzez wiersz i taniec do utworu muzycznego Antonio Vivaldiego przypomniały wszystkim co niosą ze sobą dla nas pory roku i jak bardzo, zawsze cieszymy się na ich nadejście. Wszystkim laureatom konkursu składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie sztuki!
Czytaj więcej...
ORGANIZATOR PROJEKTU
1. Regulamin projektu pt. „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” określa szczegółowe zasady, a także warunki uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie.
2. Organizatorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk oraz Przedszkole Baśniowa Kraina w Dobiegniewie.
3. Autorem projektu jest Daria Bakowicz-Ryżyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego.
4. Projekt został objęty patronatem przez wydawnictwo Media Rodzina.
CELE PROJEKTU
1. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.
2. Cele szczegółowe:
- zachęcanie dzieci do samodzielnego sięgania po literaturę,
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych,
- wdrażanie do prezentowania przez dzieci właściwych społecznie postaw oraz zachowań,
- rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci,
- rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci,
- zachęcanie do aktywności poprzez wykonywanie różnorodnych zadań,
- doskonalenie samodzielności przedszkolaków,
- kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i społecznej,
- rozwijanie kreatywności dzieci oraz nauczycieli,
- stwarzanie warunków do umiejętnego rozwiązywania problemów,
- wspieranie nauczycieli w realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych oraz opiekuńczych
- stwarzanie możliwości ogólnego rozwoju dla dzieci i nauczycieli.
OPIS PROJEKTU:
Seria książek „Kicia Kocia” (wydawnictwo Media Rodzina) autorstwa Anity Głowińskiej opowiada o Kici Koci, jej grupie przyjaciół oraz ich perypetiach.
Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie
ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą,
popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą
miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci,
które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, możemy jako nauczyciele oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, wdrażać do odpowiednich
zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia. Seria książek o przygodach sympatycznej kotki oraz jej paczki przyjaciół świetnie się do tego
nadaje, ponieważ przedstawia świat bliski dziecku, prezentuje niekiedy duże problemy oraz ich rozwiązania w sposób nieskomplikowany i łatwy do zrozumienia dla malucha. Projekt jest zachętą do popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci, do podejmowania przez nie różnorodnych aktywności wokół danej
opowieści. Przedszkolaki mają możliwość utożsamiania się z bohaterami książeczek, dzięki czemu zinternalizowanie pewnych postaw, zachowań oraz
wartości może przyjść im z większą łatwością. Projekt ma być prosty w formie, dostosowany do wieku dzieci 3- i 4- letnich, skorelowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego, łatwo dający się wpleść w działania dnia codziennego. Treści książek dobrane są tak, aby możliwe było zrealizowanie go w ciągu całego roku szkolnego.
Kicia Kocia w Przedszkolu
W ramach realizacji pierwszego zadania Ogólnopolskiego Projektu "Z Kicią Kocią Maluchy zmieniają się w Zuchy" przedszkolaki z grupy "Jagódki" wykonały pierwsze zadanie: Zapoznały się z treścią bajki "Kicia Kocia w Przedszkolu", która pozwoliła dzieciom przybliżyć, jak wygląda typowy dzień przedszkola. Dodatkowo utworzony został i omówiony obrazkowy plan dnia z Kicią Kocią. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną "Kicia Kocia" i bawiły się w zabawy ruchowe "Kotki". Następnego dnia maluszki zapoznały się z zasadami obowiązującymi w przedszkolu i w ramach obietnicy przestrzegania kodeksu grupowego - przypieczętowali go własnoręcznie pomalowanymi wizerunkami Packa i Kici Koci (bohaterami bajki).
Kicia kocia "Witaminowe przyjęcie"
W ramach realizacji tygodniowego tematu "Jak dbamy o zdrowie" przedszkolaki wysłuchały opowiadania o spotkaniu Kici Koci z Packiem, podczas którego tak objedli się słodyczami, że rozbolały ich brzuchy. Dzieci dowiedziały się także, jakie pozytywne znaczenie na zdrowie miało witaminowe przyjęcie, którzy bohaterowie książki urządzili następnego dnia. Przedszkolaki utrwaliły zasady zdrowego odżywiania, a w ramach projektu i "zdrowego tygodnia" samodzielnie wykonały na swoich talerzykach kompozycje z owoców, które potem skosztowały.
Kicia kocia "Zima"
Tym razem przedszkolaki wybrały się w bajowa podróż... na sanki. Nie boją się zimna, wiatru i śniegu po kolana! Wspólnie się bawią – wdrapują się na górkę, zjeżdżają, grają w hokeja na lodzie, lepią bałwana i rzucają się śnieżkami. Nasze przedszkolaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie bawić się podczas zimowych zabaw i w jaki sposób korzystać ze sprzętu zimowego.
Kicia Kocia "To moje"
Podczas zajęć rozmawialiśmy o uczuciach, które nam towarzyszą, gdy się dzielimy i gdy nie chcą się z nami dzielić. Dzieci same podejmowały próby wyciągania wniosków. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych scenkach, podczas których określały złe i dobre zachowania oraz rozmawiały o uczuciach im towarzyszących.
Kicia Kocia mówi „Dzień dobry”
Kolejne spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy przy piosence „Powitanka”. Po przeczytaniu bajki Jagódki wypowiadały się na temat tego kiedy, komu i w jakich sytuacjach mówimy dzień dobry. Bawiliśmy się w różne powitanki, czyli sposoby powitania, jak np.: przybicie piątki, żółwik, łokcie, czy podanie dłoni. Każdy uśmiechem przekazał sobie miłe pozdrowienie.
Kicia Kocia "w Bibliotece"
W ramach realizacji tygodniowego tematu poświęconego bajką, baśnią i bajeczką maluchy z grupy jagódki poznali również przygodę Kici Koci w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się, że na miejscu można wyrobić swoją własną kartę biblioteczną, wypożyczyć pierwszą książkę, a także poznać osobiście autorkę książek dla dzieci. Dzieci opowiadały również o własnych przeżyciach i doświadczeniach z pobytu w bibliotece.
Więcej o: Kicia Kocia w Przedszkolu
ZAŁOŻENIA PROJEKTU
Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami
pedagogiki freblowskiej
CELE SZCZEGÓŁOWE
- tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej
- aktywności dzieci w procesie zabawy,
-wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym,
- ogólnopolskim, europejskim i światowym,
- zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami,
- rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno,
- udział w wystawach i prezentacjach zbiorowych,
- rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi
- atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością,
- zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi,
- kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania
- pojęć przy wykorzystaniu obrazów,
- doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym
- wyrażania odczuć związanych z odbiorem sztuki,
- przygotowanie do posługiwania się językiem obcym
- nowożytnym w oparciu o wykorzystywanie dzieł sztuki,
- wykorzystywania myślenia i postrzegania matematycznego
- do rozwiązywania problemów w codziennych w sytuacjach
- związanych z wykorzystaniem edukacji przez sztukę,
- kształtowanie orientacji przestrzennej,
- rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,
doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci oraz nauczycieli, w tym zainteresowań związanych z kodowaniem i programowaniem,
- wspomaganie rozwoju dzieci,
odkrywanie dziecięcych talentów,
- budowanie więzi w grupie przedszkolnej,
- rozwijanie wiary we własne możliwości,
-współpraca z środowiskiem lokalnym, w tym z instytucjami
-kultury, artystami, branie udziału w wyjściach i wycieczkach związanych z tematyką dotyczącą projektu,
-kształtowanie wartości i umiejętności związanych z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
- udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
- rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych
Więcej o: Projekt w grupie "Biedronki"
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Zabawa sztuką" , w dniu 11października 2022 r., w grupie Biedronek odbyły się pierwsze zajęcia mające na celu zarówno zaprezentowanie dzieciom ciekawej techniki plastycznej jak również pobudzenie Ich wyobraźni i inwencji twórczej, co jak widać na załączonych zdjęciach nie było trudne.
Starszakom bardzo spodobała się ta forma działalności artystycznej. Wykonały po kilka prac tworząc za pośrednictwem kartoników i farb własne kompozycje liniowe będące obrazem otaczającej Ich rzeczywistości. Zajęcia te stały się inspiracją do tworzenia przez dzieci opowiadań o swoich pracach oraz snucia domysłów na temat znaczenia wypowiedzi artystycznych swoich kolegów.
Więcej o: Zabawa sztukąBłąd: Brak artykułów do wyświetlenia